Jaký je nejlepší materiál pro pásky na Apple Watch?

Apple je již roky lídrem na trhu s chytrými hodinkami. Apple Watch nosí stále více lidí. Spousta z nich ne tolik kvůli funkcím jako kvůli značce. Hodinky od Apple jsou skvělým doplňkem pro člověka, který vlastně nepotřebuje nic speciálního. Jestliže jste vášniví sportovci, za stejné peníze dostanete mnohem lepší hodinky. Apple Watch jsou však módní záležitostí.

Jak si Apple Watch pořizuje čím dál větší počet lidí, je čím dál těžší být s nimi originální. Na druhou stranu máte obrovské možnosti, co se týče pásků. Řemínky na Apple Watch se vyrábí v celé plejádě materiálů i barev. Jaký materiál je nejlepší? Nejpohodlnější? Nejodolnější? Nejstylovější?

Kovový

Do této kategorie zahrnujeme pásky na Apple Watch platinové, zlaté, titanové a z nerezové oceli. Kovové náramky vydrží po generace, odolávají vlhkosti i chemikáliím. Nepotřebují velkou údržbu a ocení je zejména ti, kdo často nosí formální oblečení.

Jedna vada by tu ovšem byla. Kovové řemínky pro Apple Watch jsou lesklé, kvůli tomu je na nich viditelný každý škrábanec. Dají se sice trochu přeleštit, ale škrábance už se nezbavíte. Kromě toho jsou studené, což může být nepříjemné v zimě.

Kožený

Kožené pásky jsou běžné pro tradiční hodinky a ani u těch chytrých nezaostávají. Kůže je pohodlná a šetrná k pokožce, hodí se k formálnímu i neformálnímu oblečení. Snad jediným negativem je rychlé stárnutí. Po nějaké době prostě zajde, praská, trhá se. Kůže navíc absorbuje pot a nečistoty, pak pochopitelně přestává být šetrná k pokožce.

Nylonový/textilní

Nylon je syntetická tkanina se snadnou výrobou, proto je nylonový Apple Watch band cenově dostupný. Tyto náramky jsou lehké, měkké a hladké, ale moc nevydrží. Poměrně brzy se začínají párat a trhat. Navíc absorbují vodu, tudíž i pot. Rychle zvlhnou a pak zapáchají.

Silikonový

Silikon má naprosto vynikající odolnost. Tyto náramky disponují hladkým povrchem, díky tomu se velmi pohodlně nosí. Nejsou tak luxusní jako kovové či kožené, avšak pokud budete mít neutrální bílý či černý silikonový náramek, lze ho použít i k některým formálnějším outfitům. Snad jedinou nevýhodou je, že dobře chytá prach, takže ho musíte pravidelně čistit.

Tak který si vyberete vy? Ideální samozřejmě je vyzkoušet rovnou několik materiálů a porovnat, co vám nejlépe sedne.