Jak v servisu zouvají vaše pneu? S pomocí tohoto stroje

Pneuservisní nářadí v podobě zouvačky je naprosto nezbytnou součástí každého pneuservisu. V tomto článku se o tomto stroji dozvíte víc.

V dnešní době je dostupná celá řada skvělých strojů, které lidem ušetří spoustu práce. Mezi takové pneuservisní stroje patří také zouvačky. Jak vlastně funguje a jaké typy jsou na trhu vůbec dostupné? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Poloautomatické zouvačky

V pneuservisech se můžete potkat zpravidla se čtyřmi typy zouvaček. Všechny zouvačky si jsou v jádru podobné, v některých drobnostech se ale odlišují. Poznávacím znakem poloautomatických zouvaček je například pevné rameno. S tím se dá manuálně kývat po bocích, ale neovládá ho žádný program ani stroj samotný. Zkrátka s ním budete muset pracovat vy.

Poloautomatické zouvačky vám ale ušetří práci především díky montážní hlavě. Tu je možné dotáhnout manuálně, ale také automaticky. S ramenem tak pracují přímo v servisu, zatímco o ten zbytek se postará samotná zouvačka. Oproti dále zmiňovaným modelům navíc dokážou přezout i pneumatiky menších rozměrů, což se v některých případech určitě hodí.

Další typy zouvaček

Automatické zouvačky jsou vylepšením těch poloautomatických. Spoléhají především na dvourychlostní upínací stůl s větším rozsahem. K tomu jsou doplněny o montážní sloup i pneumaticky fixovanou hlavu. V porovnání s poloautomatickými zouvačkami je práce na těch automatických pohodlnější a hlavně rychlejší. Pneuservisní nářadí tohoto typu při zouvání pomůže velice výrazně a je potřeba jen velice malý vklad od lidského pracovníka.

Kdo ovšem nepotřebuje pomoc skoro vůbec jsou poslední dva typy zouvaček. Zouvačky s helperem se vyznačují především tím, že umí dokonale upevnit pneumatiku bez hrozby jejího poškození. Superautomatické pak odvedou veškerou práci sami. Není potřeba žádné montážní páky a téměř ani lidské asistence. Právě tento model tedy ušetří lidským pracovníkům nejvíce práce a úsilí.