Deset nejlepších pokojových rostlin

Pokojové rostliny nejen efektivně čistí vzduch, ale jsou také skvělou ozdobou jakéhokoli interiéru!

1. Mulenbekie (Muehlenbeckia nana)

Rychle rostoucí mulenbekie může být použita jako topiary (zejména z ní může být vytvořen strom), nebo může být použita jako luxusní půdní pokryv (poslouží jako rám se sezónními rostlinami, například cibulkami).

2.  Ficus Benjamin (Ficus benjamina)

Mezi zahradníky si fikus získal popularitu díky své nenáročnosti na péči a vysoké schopnosti přizpůsobit se. Jeho dvoubarevné listí a tkací stonek vás na první pohled okouzlí.

3. Skladby miniaturních kaktusů

Duch západní je to, co miniaturní kaktusová zahrada přinese do vašeho domova. A kaktusy navíc získaly několik výhod najednou: neobvyklé tvary, vysokou přizpůsobivost pro nejširší teplotní rozsah a režimy zavlažování.

4. Půvabná Chamedorea sličná (Chamaedorea elegans)

Tato bizarní palma vám připomene staré filmy o jižních zemích. Půvabná Chamedorea má lehce se pohybující listy a po přinesení takové rostliny domů se budete okamžitě cítit jako v tropech.

5. Aglaonema (Aglaonema modestum)

Aglaonema je vynikající volbou pro lidi, kteří začínají s pěstováním rostlin, protože tato rostlina se cítí skvěle v podmínkách, kde je dostatek tepla, nevyžaduje velkou péči. Aglaonema je jeden z nejúčinnějších čističů vzduchu.

6. Miniaturní topiary obyčejných bylin

Standardní bylinky (jako je levandule, rozmarýn a japonská serissa) na slunném parapetu vytvoří každý den sváteční atmosféru

7. Phalaenopsis (Phalaenopsis)

Máte rádi čerstvé květiny? Phalaenopsis je živá kytice, která krásně vypadá celý měsíc! A pokud se naučíte, jak se o něj správně starat, potěší vás jeho kvetením více než jednou.

8. Bokarneya ohnutá (Beaucarnea recurvata)

Bokarneya – ideální pro zájemce o rostliny s minimální péči!   Vzhled bokarney je jistě pozoruhodný: zhuštěný kmen kapkovitého tvaru, z jehož vrcholu se „rozptylují“ úzké klenuté listy. Bokarnea bude vypadat vždy zajímavě i bez zvláštní péče.

9. Amarilis „Žlutá královna“ (Hippeastrum „žlutá bohyně“)

Amaryllis je nepochybně královnou květin a v její společnosti si budete užívat jaro, zatímco venku bude zima. Tento kultivar „Žlutá královna“ („Žlutá bohyně“) má světle žluté květy tvaru „gramofon“, u jehož základny jsou zelené pruhy.

10. Tropický bonsajový soubor

Rostliny se zajímavým listím a miniaturní keramickou skalkou – na stole máte kousek deštného pralesa.

Zdroj: home.ivillage.com