Zahradní produkty ze dřeva

Pokud jste opravdovým romantikem, určitě máte sen – vytvořit si vlastní útulný koutek, kde si můžete odpočinout od civilizace a v klidu odejít do důchodu. Chata je ideálním místem k odpočinku. Zde můžete nejen pěstovat zeleninu a ovoce, ale jste v přírodě úplně sami. V souladu s tím, doporučujeme vybavit zahradu pohodlným dřevěným nábytkem – to je nejdůležitější věc, kterou musíte udělat pro svůj útulný zahradní koutek.

Hlavní trendy ve výstavbě osobních zahrad

Jedním z hlavních trendů ve výstavbě osobních zahrad je použití přírodních materiálů. Po mnoho let byla lídrem, navzdory četným novým stavebním materiálům. Dřevo je hlavním materiálem při zdobení a vytváření krásných dekorativních prvků pro zahradu a nádvoří. Je snadno zpracovatelné, slouží po dlouhou dobu a ve zručných rukou se může stát skutečným mistrovským dílem. Zkušení řemeslníci vytvářejí řadu zahradních produktů ze dřeva, které jsou určeny nejen k praktickému používání, ale také k estetickému zdobení a vytváření příměstské romantiky.

S jakými objekty vytvoříte na své zahradě romantický styl?

No – může to být dekorativní a možná i skutečné. Ale design – dřevěný srub, který ve svém životě „hodně zažil“ – dokonale zdůrazňuje romantický styl vaší zahrady. Uměle stárnutá nebo jednoduše dřevěná studna se stane skutečným centrem celé kompozice. Staletá historie tohoto všedního předmětu z něj učinila nejpřirozenější prvek jakéhokoli dvora.

Mlýn je další starověký prvek, který je často stavěn na zahradách, aby se maximalizovala imitace rustikálního stylu. Nenechte si ho zašpinit moukou, ale vytvořte nezapomenutelný dojem pro své hosty, kteří si budou moci plně vychutnat etnický styl a jednotu s přírodou na vašem statku.

Také velmi krásné a originální mohou být ploty a různé bariéry. Nepodceňujte proutěný plot nebo dřevěné ploty vyrobené z divokých kmenů. Tento prvek vám bude sloužit nejen v praxi, ale také zdůrazní vkus majitelů panství. Stane se skutečnou součástí etnické české kultury.

Populární jsou také dřevěné mosty, pergoly, dřevěné lavičky a dokonce i dřevěné psí boudy – to vše může ozdobit váš osobní pozemek a učinit z něj nádherný přírodní koutek. Budete se chtít podívat do takového zahradní koutku tak často, jak je to bude možné, kromě toho vám dřevěné zahradní výrobky vydrží déle než tucet let a potěší oko, aniž by ztratily svou atraktivitu.