Připravte svůj komín na zimu

Motoristé začínají v tomto období vybírat nejvhodnější typ zimních pneumatik a vhodný autoservis. Zodpovědní vlastníci staveb začínají se zimní přípravou komínů. A jak jste na tom vy?

Samozřejmě by se údržba komínových systémů neměla nechávat na poslední chvíli. Správná a pravidelná péče totiž prakticky eliminuje vznik život ohrožujících situací a je navíc dokonce ze zákona povinná.

Nezanedbávejte údržbu

Je jedno, zda vlastníte nejmodernější variantu nebo má váš komín již řádku topných sezon za sebou – vždy musíte dbát o jeho správnou údržbu. Pravidelné čištění je absolutní základ.

Nařízení vlády č. 91/2010 Sb. ukládá všem majitelů tzv. spalinových cest (tj. komínů) provádět pravidelnou údržbu. Ta zahrnuje jak kontrolu autorizovanou osobou, tak čištění v různých intervalech. Ty jsou uvedeny v příloze č. 1. Výhodou je, že pokud vývod slouží pro spotřebič do 50 kW, můžete čištění provádět svépomocí. Od této hranice již musíte povolat certifikovanou osobu.

Moderní technologie nešetří pouze náklady

Díky nim si ušetříte i mnoho starostí. Spotřebiče nové generace vyžadují nejmodernější komíny. Pokud opět použijeme motoristickou analogii, tak je to stejné, jako když do starého auta namontujete nový motor.

Nejenže celek nebude dobře fungovat, ale časem se poškodí i nový díl. Moderní topné spotřebiče totiž předpokládají, že spalinová cesta bude odolná i proti vysokým teplotám.

Mnohým rizikovým faktorům lze předejít rekonstrukcí komínu a použitím modernějších technologií. Komínový systém Keramo-Nerezo® vhodně kombinuje nerezovou vložku a kvalitní tepelnou izolaci a to vše „zabalené“ do tvárnice TK 1LB (HB).připravte svůj komín na zimu