Jak vybrat rakev? Rozhodující faktorem je materiál

Ač je to jistě nepříjemné, pakliže vám umře někdo blízký a na vás připadne zajištění pohřbu a všech záležitostí kolem něj, bude nejspíše zapotřebí zvolit také rakev, do níž bude tělo zemřelého uloženo. Při výběru rakve je dnes možné volit z celé řady modelů. Záleží přitom hned na několika aspektech.

Na obřad či kremaci?

Výběr rakve závisí kromě jiného na tom, zda zemřelému uspořádáte obřad s následným uložením do hrobu, nebo dojde pouze ke kremaci. Pakliže se má umístit rakev do hrobky a předchází tomu akce v obřadní a smuteční síni, je rozhodně vhodné zvolit kvalitnější řešení. Ideální jsou v tomto případě celodřevěné rakve, případně třeba kovové modely. Zde počítejte s vyšší pořizovací cenou. Nechte se s výběrem rakve inspirovat – zinková rakev cena.

Je-li rakev určena pouze pro kremaci, nemusí být nijak zvlášť luxusní. Stačí modely s dřevěným spodkem, které vás nevyjdou tak draho. Cena rakve se v tomto případě pohybuje maximálně v řádech jednotek tisíc korun, zatímco za honosné celodřevěné a kovové rakve s madly se suma obvykle počítá spíše na desítky tisíc korun.

Velikost rakve

Při volbě rakve samozřejmě záleží i na tom, koho pohřbíváte. K dostání jsou nejen klasické rakve pro dospělé, ale také dětské verze. U nich jde zpravidla o luxusnější modely, neboť se počítá s tím, že dojde ke smutečnímu obřadu, potažmo uložení do hrobu.

Prodejce rakví

Nákup rakve a zařízení kompletního pohřbu si můžete objednat u renomované společnosti PIETA, s.r.o. Zaměřuje se především na špičkové celodřevěné a zinkové rakve, škála produktů je však dostatečně rozmanitá. V oblasti pohřebních služeb Pieta Plzeň působí už více než 30 let. Detailní informace lze najít na webových stránkách www.pietaplzen.cz. Na webu nechybí fotografie a popisky konkrétních typů rakví, takže získáte dokonalý přehled, což vám snad alespoň trochu usnadní těžké životní okamžiky.