Jak vybrat nejlepší byt v Praze? Zásadní je lokalita, horní Žižkov je ideální!

Žižkov patří mezi nejoblíbenější lokality v Praze, kde bylo takřka nemožné sehnat byt v novostavbě. Situace na trhu s nemovitostmi se naštěstí zklidnila, navíc se stavební společnost Metrostav Development rozhodla pokračovat ve výstavbě v okolí ulice Na Vackově. V současné etapě se tak nabízí 232 bytových jednotek ve čtyřech bytových domech, z toho je k dispozici volných ještě 185. Které byty se v katalogu nabízí k prodeji a proč volit právě tuto lokalitu?

Vackov jako nová čtvrť

Doby, kdy Žižkovu vládly různé kriminální živly, a bylo vhodnější se této části metropole vyhnout, jsou dávno pryč. V posledních dvaceti letech prošel Žižkov mohutnou proměnou a dnes patří mezi nejpopulárnější městské části vůbec. V horní části třetího městského obvodu došlo k obrovské bytové výstavbě, proto této lokalitě neřekne nikdo jinak než Vackov. Právě zde probíhá další výstavba čtyř moderních bytových domů s dvěma stovkami bytových jednotek s dispozicemi od 1+kk po 5+kk, přičemž stěhování je naplánováno na rok 2024.

Balkon nebo raději terasu?

Pro koho je tento projekt vhodný? Bezesporu pro všechny milovníky metropolitního života, který přináší celou řadu pracovních a životních příležitostí. Současně pro ty, co chtějí mít vše po ruce, a nechtějí trávit svůj volný čas dojížděním z některého ze satelitů nebo z obcí ve středních Čechách. Byty Praha 3 nabízí garsonky pro jednotlivce, dvoupokojové a třípokojové jednotky pro páry a seniory nebo až pětipokojové pro rodiny s dětmi. Jednotky mají balkon nebo terasu, některé jsou včetně předzahrádky. A kam schovat kolo nebo sportovní vybavení? Do sklepa nebo do komory, které přináleží k bytovým jednotkám.

Sport, kultura a volnočasové aktivity

Žižkov je zeleným srdcem metropole, proto lze volný čas trávit v místních parcích nebo v lesoparku Vítkov, kde se nabízejí sportovním nadšencům cyklostezky i sportoviště. Třetí pražská čtvrť je také zaslíbená kulturním aktivitám, v okolí se nachází nesčetně divadelních a hudebních scén. Ve volném čase se k tomu nabízí k návštěvě různé akce, které pořádá přímo místní samospráva nebo volnočasové spolky a kluby.