Jak to na párty nepřehnat s alkoholem?

Párty oslava
bty

Čas od času je každý z nás účastníkem nějaké párty nebo oslavy. Při dodržení určitých zásad, se pak člověk nemusí léčit několik dní z pořádné opice. Pokud nechcete aby vaše první slova po ránu byla „už nikdy nebudu pít!“ – čtěte dále.

Jídlo je základ
Ještě než se dostavíte na akci a začnete holdovat alkoholickým nápojům, je dobré se najíst. V zásadě platí, že čím tučnější jídlo, tím lépe. Alkohol se dostává do krve přes střeva a pokud je žaludek prázdný, celý proces se urychlí.

Nemíchejte různé nápoje
Opravdu se vyplatí celý večer popíjet pouze jeden druh nápoje. Tělo si na něj zvykne a rychleji ho odbourá než když budete kombinovat například pivo s kořalkami.

Nesnažte se dohnat ostatní
Každý by měl pít alkohol podle svých možností. Pokud vás vyzývá kolega na soutěž kdo vypije více panáků, raději si to odpusťte.

Alkohol dehydruje
Po každé skleničce si dejte sklenici čisté vody. Tělo se závodní a nedojde k takové dehydrataci a únavě. Před spaním si ještě dejte velkou sklenici vody s citronem.

Na ranní vyprošťovák raději zapomeňte
Hodně lidí se řídí radou, čím se zkazíš, tím se také napravíš. Jedná se ale o omyl. Alkohol na sebe váže vodu a díky požití dalšího alkoholu se tělo ještě více dehydratuje.

Vitamín C po ránu je základ
Po ránu potřebujete dehydrovanému tělu dodat tekutiny. Ideální je voda s citronem a vitamíny skupiny B komplex. Právě vitamín C a vitamíny skupiny B vás postaví na nohy.

Zapomeňte na lák z okurek
Hodně lidí se snaží pokažené břicho napravit vypitím láku z okurek. Což je samozřejmě chyba. Kyselý nálev trávicímu traktu nějak neprospěje, ba naopak může vyvolávat pocit na zvracení.

Česnečka a pohyb je správná volba
I když se vám ráno nebude chtít, nejlépe vás postaví na nohy procházka na čerstvém vzduchu v přírodě. Na pokažený žaludek zabere pořádně silná polévka česnečka. Nemusíte s ní pospíchat, stačí postupně usrkávat.

Při dodržení těchto pravidel zmírníte kocovinu na minimum.