Jak správně používat pastičky na myši

Past na myš

Co dát do pastiček na myši? Pokud se chcete myší v domě zbavit, musíte správně nastavit pastičku s nejvhodnější návnadou. Jedině tak se po nějakém čase myš chytí. Na trhu existují dva druhy pastiček na myši a v dnešním článku se na ně podíváme.

Dřevěná pastička na myši.
Jedná se o klasickou dřevěnou pastičku na myši. Na vyčnívající kousek plíšku se umístí návnada v podobě slaniny, sýra, ořechu, chleba nebo čokolády. Natáhne se pružina a zajistí drátem. Pastička se umístí tam, kde se myši nejčastěji vyskytují a kudy běhají, což bývá při zdi hlavně za nábytkem. Myši totiž nerady přecházejí otevřené prostory. Jakmile se snaží myš z dřevěné pastičky návnadu sežrat, past sklapne a myš má zlomený vaz.

Plastová pastička na myši.
Plastová pastička na myši je taková moderní verze té dřevěné. Sice je o něco dražší, ale zato je s ní manipulace mnohem jednodušší. Tato pastička se dá připravit v několika vteřinách a hlavní výhodou je, že ji vyprázdníte jen dvěma prsty. Díky tomu je pastička efektivní a hygienická a bezpečná pro děti i domácí zvířata. Nesmíme také zapomenout podotknout, že je již vybavena návnadou, ale tu samozřejmě můžete měnit.

Teď už je rozhodnutí pouze na vás pokud máte doma problém s myšmi, jaký druh pastičky zvolíte do boje proti nim.