Jak si při pořádání akce na zahradě poradit se špatným počasím? Pomůže party stan

Nastává jarní počasí a spolu s ním výrazné oteplení, které doslova vybízí k uspořádání venkovního posezení na zahradě, případně ke konání nějaké párty za účasti rodinných příslušníků a přátel. Aby vás nepřekvapil déšť či vítr, je dobré lidem vytvořit nějaký přístřešek, kam se budou moci v případě nepřízně počasí schovat. Ideální je k tomu party stan.

Základní a nejdůležitější funkce party stanu

Moderní party stan vás ochrání před dešťovými kapkami, ale také silnějším větrem. Dnes se už tyto zahradní stany vyrábějí takřka výlučně z nepromokavých materiálů, navíc jsou plachty odolné vůči větru. Důležitá je ale vždy konstrukce, na ni je třeba si při výběru party stanu dát pozor, což platí rovněž pro reklamní stánek, potažmo venkovní prodejní stánek, tedy jisté alternativy domácích party stanů.

Jak se pozná kvalitní konstrukce party stanu?

Volte raději takovou variantu, která má stabilní kovové nohy a další prvky. Veškeré základní díly do sebe musejí perfektně zapadat, jinak třeba při silnější větru hrozí zborcení celé konstrukce, což by bylo rozhodně nepříjemnou událostí.

Špičkový party stan se dnes už vyrábí hlavně z lehkých a nerezových součástek. Ve specializovaných obchodech se tak dají pořídit stany s hliníkovými profily, které nejenže váží méně nežli klasické ocelové modely, ale jsou rovněž odolnější vůči opotřebování a poškození. Oceníte na nich také jejich skladnost, což je ostatně další aspekt, na nějž je vhodné při volbě party stanu brát ohled. Kvalitní party stan pro několik osob by se měl dát snadno složit a vejít na pár metrů čtverečních třeba do kůlny, garáže, potažmo jiné místnosti, kde jsou stálé klimatické podmínky a vlhkost.

Ochrana před UV zářením

Party stan vás ochrání nejen před dešťovými kapkami a vichrem, ale dokonce i před slunečními paprsky, je-li jeho plachta dostatečně kvalitní a z vhodného materiálu. Nemusíte se pak bát, že vaši pokožku při dlouhodobějším pobytu uvnitř ohrozí UV záření.