Do jakého prostředí se ideálně hodí jednotlivé podtypy elektromotorů?

Elektromotory vám pochopitelně dokáží nabídnout ohromné množství variant, které jsou navzájem výrazně odlišeny hlavně vlastnostmi jako je velikost motoru, jeho výkon, hlasitost a mnohé další. Tyto vlastnosti jsou přitom pouze jedinou částí hlavních možností, které můžete vybírat.

Tou důležitější jsou samotné technologie, které elektromotory používají. Na jedné straně máte statické elektromotory s užitím komutátorů, na druhé pak bezkartáčové kousky. Specifické jsou pak i samotné převodové motory. My vám přitom poradíme, kam jednotlivé kousky ideálně použít.

Komutátorové motory a jejich výkon

V případě komutátorových motorů se většinou bavíme o motorech, které jsou standardně výkonnější než bezkartáčové. Počítejte s tím, že komutátorové DC motory Bühler nejsou ani zdaleka tak malé jako novější verze, ale výkon nabídnou opravdu velký. Pokud tak nejsou vaší prioritou ušetření prostoru a hluku, tak rozhodně budou tou nejlepší možností, kterou můžete aktuálně zvolit. Rychlost odezvy, velký rozsah otáček a výkon samotný, pro vás bude správnou volbou.

Bezkartáčové motory a spolehlivost

Vedle toho bezkartáčové motory jsou specifické tím, že přinášejí mnohem větší spolehlivost. Důvodem je už jenom ten fakt, že mají mnohem jednodušší konstrukci a díky tomu je tak i menší šance na porouchání některé součástky. Navíc standardně mají EC motory Bühler opravdu enormní životnost, a přitom nabídnou malinkaté rozměry. Ideální užití je tam, kde čekáte vysoké otáčky po dlouhou dobu, takže například v různých typech ventilátorů.

Když změna prostředí, tak i převody!

Co když ale elektromotory potřebujeme dát někam, kde se bude dynamicky měnit celé prostředí? Pak už rozhodně není dobrou volbou ani jedna z předchozích, ale je potřeba sáhnout na typicky upravené převodové motory Bühler. Převodové motory jsou přitom samy o sobě poměrně dost rozsáhlou kategorií, protože jednotlivé převodové mechanismy nabízejí různé výhody. Navíc se zde ke klasickým parametrům, které používají elektrické motory přidávají také parametry převodovky, jako je rozsah převodů a jejich počet.