Vybíráme dětský nábytek pro školáky

Nejoblíbenější místností pro děti v domě je samozřejmě dětský pokoj. Tam nejmenší ratolesti tráví nejvíce času hlavně v deštivých a chladných dnech.

V dětském pokoji rozvíjejí svou fantazii, mění se na princezny a piráty, kreslí, skládají a vymýšlejí různé aktivity. Starší děti se už ve svých pokojích připravují na školní povinnosti, dívají televizi, zda tráví chvíle se svými kamarády.

Dítě roste, a proto je dobré navrhnout pokoj tak, aby se v něm cítilo komfortně a nadčasově. S vytvořením pěkného pokoje, je kromě jiných činností, které je třeba udělat spojený i výběr správného dětského nábytku.

Školáci potřebují nejen dobrou postel, která dodá jejich tělu odpočinek, ale také správný stůl a židli k přípravě do školy. Děti, které chodí do školy mají rádi barevný prostor a šuplíky pro uskladnění svých drobností. Proto je vhodné vybrat takový psací stůl, který jim poskytne dostatek prostoru pro uložení psaník, psacích potřeb a knih.

Skvělými doplňky jsou také ukládací boxy a dřevěné krabice, které prostorově nezaberou mnoho místa a jsou velmi praktické. Žáci ho velmi ocení kromě hraček také na knížky a jiné školní potřeby.

Dětské pokoje jsou místem odpočinku, skákaček, vzdělávání a vymýšlení. I správně vyjmutý dětský nábytek má své opodstatnění. Ne každý nábytek je vhodným a bezpečným pro dětský pokoj.

U skříní je třeba brát ohled na ostré hrany, výšku, praktičnost otevírání a její použitelnost. Samozřejmě, kromě praktického využití, je třeba dívat také na design a barvu. Dítě bude mít skříně více než jeden rok.

Třeba poctivě vybírat, kde bude dítě vyrůstat. Navrhujete-li dětský pokoj sami, neváhejte se inspirovat obrázky a praktickými radami na internetu či v různých katalozích.