Vše, co potřebujete pro domácí kresbu kvalitních obrazů

Kresba obrazů je technicky náročnou záležitostí. Většině lidí trvá i roky, než se dostanou se svými dovednostmi na takovou úroveň, aby mohli kreslit obrazy bez jakýchkoliv omezení. A především mnohým trvá, než vůbec doženou svoje znalosti jednotlivých technik a materiálů.

V rámci dnešního článku si představíme základní věci, které budete potřebovat na kresbu obrazů. Některé jsou sice naprosto samozřejmé, ale zároveň budeme uvádět i informace, které nemusí každý vědět.

Prvotní je volba správného druhu plátna

Pláten se vyrábí celá řada. Díky tomu se nedá v žádném případě říct jenom „kreslící plátno“ a očekávat, že prodejce bude přesně vědět, co budete potřebovat zcela obráceně se většinou stane, že prodejce potřebuje blíže specifikovat, co od plátna očekáváte.

Některá plátna se vyrábějí automaticky zasazená do rámu, jiná bezrámová plátna se pak volí především pro moderní kresby, u nichž je bezrámové provedení naprosto standardní. Vedle toho plátna můžete najít z různých syntetických i přírodních materiálů, a především o různém průměru jednotlivých ok. Dnes tedy už víte, že není malířské plátno, jako malířské plátno.

Volba správných štětců je naprosto zásadní

Samotné štětce jsou opět speciální kapitolou. Najdete je v různých provedeních od velikosti štěstí, délky vlasu až po různé průměry. Nejstandardnější jsou štětce typického placatého průřezu, ale velice často najdete užívány i různé kruhové varianty. Různé štětce na malování obrazů jsou tak věcí, ve kterých si můžete vybírat ze spousty možností. Vybírat byste si měli především na základě velikosti a typu díla, které chcete tvořit. Důležitou vlastností je také materiál, ze kterého vlas je. Některé materiály totiž mohou pomoci při kresbě, nebo ji naopak o dost ztížit.

Nenápadný, ale nepostradatelný – malířský stojan

Poslední komponent, na který se ale upřímně velice často zapomíná. Malířský stojan je jednou z věcí, které jsou nejdůležitější pro to, abyste mohli kreslit v naprostém pohodlí. Je důležité, abyste měli možnost se ke svému dílu postavit a pracovat s ním bez jakýchkoliv omezení. Právě kvalitní malířské stojany budou rozhodně tím, co dokážete ocenit nejvíce.