Rady a tipy pro stěhování, jak zvládnout stěhování?

Stěhování

Sice se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat, ale pokud budete mít dobrý postup tak to můžete zvládnout docela snadno. Rady a tipy pro stěhování jsou následující.

Předem si určete den kdy stěhování vypukne a přesné datum. Měl by to být den kdy má nejvíce členů rodiny volno a mohou se do stěhování zapojit.

Pokud neplánujete stěhování příliš dopředu, můžete určit den kdy má být hezké počasí a nemá pršet.

Dobře si rozmyslete co chcete přestěhovat do nového bydlení a čeho se díky stěhování můžete elegantně a konečně jednou provždy zbavit. Díky tomu můžete vyházet spoustu starých a nefunkčních věcí, které ve skutečnosti nepotřebujete.

Zhruba měsíc před vypuknutím stěhování si pořiďte papírové krabice a začněte balit to, bez čeho se nějakou dobu obejdete.

Zajistěte si parkování přímo u vchodu jak pro nakládku, tak pro vykládku.

Krabice důkladně označte zdali se uvnitř nachází křehké zboží nebo elektronika a podobně, aby je někdo nepoložil na sebe.

Ve vozidle důkladně náklad zabezpečte proti převrácení a vysypání z krabic.

Velké a těžké kusy nábytku raději přenechte odborníkům které mají na jejich přemístění potřebné pomůcky a dostatek síly a zkušeností.

Je dobré krabice popsat podle toho, do jaké místnosti se mají přestěhovat. Například kuchyně příbory nebo obývák knihy atd. Ušetříte si tím po přestěhování přenášení krabic po bytě do správné místnosti kam patří.

Krabice označte co je nutné vybalit hned a co počká, ať nemusíte hned vybalit všechny bedny a stresovat se.

Pokud je nutné rozmontovat skříně, tak kování pečlivě uložte do sáčku a ten označte popisky (velká skříň v ložnici a podobně).

Ostré předměty zabalte do několika ročníků.

Nádobí a sklo, prokládejte vrstvou novin. Můžete také použít jednorázové papírové nebo plastové tácky mezi talíře. Tím zabráníte jejich rozbití. Každou skleničku je dobré zvlášť zabalit do novinového papíru.

Nakonec snad už jen popřát hodně úspěchů a pevné nervy!!!