Na co si dát pozor při výběru tribulusu?

Tribulus terrestris je skvělým doplňkem stravy. Pokud si ale pořídíte špatný produkt, nebude mít tak silné účinky. Jak tedy vybrat ten správný?

Tribulus terrestris patří mezi rostliny, které dokážou pomoct s celou řadou problémů. Aby to ale uměl i váš doplněk stravy, musíte vědět, jak vybrat ten správný. Proto se v následujících řádcích podíváme, na co byste si měli při jeho výběru dávat pozor.

Typ suroviny

Typ suroviny má na účinky vybraného doplňku stravy velký vliv. Proto si pořizujte pouze kotvičník zemní s vysokým obsahem saponínů. Jde o látky, které by měly být ve výrobku obsaženy alespoň ze 60 %. Pokud tyto látky neobsahuje, nebo je neuvádí na obalu, pak se mu raději vyhněte. Zvolit místo toho můžete například kotvičník zemní tinktura s vysokým poměrem aktivních látek.

Původ suroviny

Na obsah látek má velký vliv i původ suroviny. Ideální podmínky pro její pěstování panují především v Bulharsku a přilehlých horských oblastech. Není se tedy čemu divit, že právě odtud pochází ten nejkvalitnější tribulus. To ale neznamená, že byste se měli kotvičníku vypěstovanému v jiných částech světa vyhýbat. U výrobků si dávejte pozor především na výše zmiňovaný obsah aktivních látek a saponínů. Jestliže budou splňovat potřebná kritéria, pak nemusíte mít o jeho kvalitu obavy.

Obsah v jedné kapsli

Čím více, tím lépe. To samé platí i u kapslí. Před koupí se podívejte na složení a zjistěte, kolik tribulusu vlastně jedna kapsle obsahuje. Při pročítání složení si dávejte pozor také na to, jestli není složení uvedeno pro více kapslí. U některých balení je totiž běžné uvádět denní dávku, nikoliv obsah jedné kapsle. A jak tedy poznat, jestli je vybraný produkt kvalitní? Ideální bude, když vyberete produkt s alespoň 500 mg kotvičníku v jedné kapsli.

Kde koupit kvalitní tribulus?

Výběr kvalitního produktu může zabrat spoustu času. Abychom vám jej ale ušetřili, doporučíme vám eshop Herbavis.cz. Tady totiž najdete kvalitní doplňky stravy nejen v podobě tribulusu, ale také dalších bylinek, kapslí nebo tinktur. Vše navíc pořídíte za skvělé ceny.