Květnové prázdniny v různých částech světa

Květnové prázdniny jsou skvělou příležitostí k relaxaci a cestování. Kamkoli jdete, máte dvě možnosti – užijte si slunce na pláži nebo prozkoumejte okolí města. Projděte se po starých ulicích, navštivte pozůstatky starověkých ruin, atypický selfie s pomníkem a užívejte si náladu města. Dnes zvážíme hlavní výhody obou typů rekreace a vy se rozhodnete, která z nich je vám blíže.

Plážová dovolená v nejlepších letoviscích

Květen je v mnoha zemích považován za začátek plážové sezóny. Cestovatelé aktivně plánují zájezdy do Egypta, Kypru, Turecka a Řecka, kde jsou pláže již zaplaveny slunečním teplem a pobřežní hotely se připravily na turistickou sezónu.

Egypt

Rudé moře je jednou z hlavních pobídek k návštěvě egyptských letovisek. Voda v květnu je již zahřáta na 25 ° C a podvodní korálový svět s barevnými obyvateli vás láká k potápění. Egypt nabízí nejen plážové dovolené a klubový noční život, ale také spoustu zábavy pro děti. Vodní parky, dětské atrakce, bazény a mini-kluby – nebudete se nudit.

Turecko

Turecká letoviska jsou také připravena přivítat hosty. Teplota vzduchu v květnu zde přesahuje 20 ° С, ale mořský vítr může večery ochladit, takže nezapomeňte na pár teplých věcí.

Prázdniny v exotických zemích

Ti, kteří již dlouho snili o tropech, by měli letět na Seychely. Kokosové palmy, bílý písek a moře vzácných ptáků – takovou dovolenou lze jen stěží nazvat obyčejnou. Na konci jara prakticky nedochází ke srážkám a teplota stabilně zůstává v oblasti 25 ° C. Na pozadí nedotčené přírody se zde rozvíjí síť pohodlných hotelů a restaurací.

 V zemi věčného léta – Dominikánské republiky – je jaro považováno za nejlepší čas k odpočinku. Ohřátá voda potěší teplomilné potápěče. Vydáte-li se na exkurzi po moři, objevíte hejna keporkaků, která najdete v květnu u pobřeží. Národní park Los Aitises se zelenou přírodou, Jarabacoa nebo hora vodopádů, zářící pobřeží v Costa del Barn a Jaragua Marine Park jsou daleko od všeho, co potřebujete vidět.

Pokud chcete něco inspirujícího, naplánujte si výlet do Nepálu. Buddhistické chrámy se svou staletou moudrostí a magickou mírumilovností byly ztraceny na horských svazích Himalájí.

Evropská promenáda

Když se probudila touha po vzrušujících legendách, turistických a malých pouličních kavárnách, následujte volání srdce a jděte do jedné ze zemí Evropy. Můžete dávat přednost prohlídce nejoblíbenějších evropských měst i individuálním výletům do vybrané země. Pokud se rozhodnete jít do konkrétní země, seznamte se s jejími funkcemi během jarní prázdniny.

Itálie

Na jaře bude cestování do města pizzy a džínů mnohem levnější než v podzimních měsících nebo letní sezóně. Nehrajte si s osudem – postarejte se předem o prohlídku slunné Itálie.

Pokud chcete pocítit italský rytmus života, vydejte se na prohlídku malých měst. Na jaře, v malých osadách, je mnoho místních festivalů s výstavami vína, gastronomických veletrhů, kde prodávají ekologické produkty šetrné k farmě, a květinových festivalů.

Německo

Německá města představují ideální místo pro krásný život a cestování. Pohodlná doprava s jasně definovaným jízdním řádem, kavárna s nápisem pro kvalitní jídla přímo u vchodu, mnoho parků, kde turisté chodí a administrativní pracovníci odpočívají, absolutní čistota a ochotní lidé. Kamkoli jdete, všude se setkáte s nádhernou architekturou, tradičními německými domy, dlážděnými ulicemi a domácími cukrárnami.

Francie

Francie je dobrá v každém ročním období, ale jaro je zde obzvláště krásné. Vzhledem k teplému květnovému počasí byste určitě měli navštívit údolí Loire Gardens s dobře upravenými květinovými záhony, barevnými růžovými zahradami a starobylými hradními budovami. Na území je 42 paláců, z nichž mnohé inspirovaly Dumase při psaní jeho děl.

Rakousko

Květen je skvělým obdobím i pro návštěvu Rakouska. Teploty se zvyšují, ale není příliš horko. Můžete si užít krásnou přírodu třeba v okolí Hallstatt see. Nebo různé kulturní akce, jako Vídeňský festival Life Ball a Salcburský festival, které taky stojí za návštěvu. V květnu je také méně turistů a ceny ubytování jsou nižší.

E. Buravtsová