Jak vybrat to správné povlečení

Jak vybrat povlečení

Spaním člověk stráví až jednu třetinu svého života a tudíž je volba vhodného povlečení velice důležitá. Dneska se podíváme na to, jak vybrat to správné povlečení.

V bavlněném povlečení vám bude hezky. Zcela nejvhodnější je na povlečení bavlna. V povlečení ze 100% bavlny se může spát totiž celoročně. Bavlna je příjemná na omak, má vysokou pevnost a dobrou savost. V létě příjemně chladí, v zimě naopak dobře udržuje teplo. Dokonce dobře snáší časté praní a sušení.

Flanelové povlečení vás zahřeje. V chladnějších obdobích dobře poslouží flanelové povlečení. K oblíbeným materiálům ale patří i dobře udržovatelný krep nebo bambus či len.

Pro skutečný luxus zvolte povlečení saténové. Saténové povlečení má bohužel tu nevýhodu že je hodně drahé. Ne každý si ho může dovolit. Lze také použít kombinaci bavlny a hedvábí.

Umělé materiály nekupujte. Pokud možno se vyhněte umělým textiliím. Většinou se jedná o materiály které po vyprání ztrácí svou výraznou barvu a tvar. Po čase se na povlečení začnou tvořit žmolky.

Před koupí povlečení si dobře změřte rozměry které budete potřebovat. Standardní velikost polštáře je 70 x 90 cm a přikrývek 140 x 200 cm.