Jak ušetřit při nákupu iPhone?

Mít po ruce kvalitní mobilní telefon je dnes nejen výhodou, pro mnohé z nás jde dokonce i o nutnost. Můžete-li používat veškeré moderní funkce, jež dnes telefony nabízejí, tedy nejen telefonovat, psát zprávy a brouzdat na internetu, stáváte se svobodnější a máte přístup k informacím odevšad.

Dominantní místo na trhu již dlouhá léta zaujímá iPhone, který má dokonale spolehlivý systém. Jenže ten si zdaleka nemohou dovolit všichni zájemci, protože zcela nový mobil vás ve špičkovém provedení může vyjít klidně na desítky tisíc korun. Co tedy dělat, nehodláte-li za přístroj utrácet tak horentní sumy, přesto se nechcete spokojit s nějakými levnými verzemi mobilních telefonů?

Nekupujte zajíce v pytli

První řešení se nabízí v nákupu od někoho jiného. Je dobré se ale vyhnout internetovým bazarům, kde telefony nabízejí soukromé osoby. Můžete totiž poměrně snadno získat levný přístroj, u něhož však nepoznáte mnohdy zásadní vady na první pohled. Během pár dnů či týdnů pak zjistíte, že jste si pořídili takřka nefunkční mobil, který je na vyhození. Když už kupujete iPhone z druhé ruky, tak raději od někoho známého, u něhož můžete uplatnit případnou reklamaci.

Využijte specializované obchody

Jak už bylo zmíněno, nový přístroj vás vyjde opravdu draho. Co takhle ale zkusit koupit použitý iPhone, aniž byste riskovali jeho kvalitu? V současnosti už se dají tyto chytré mobilní telefony pořídit také ve specializovaných internetových obchodech. Výhodou je zde fakt, že před tím, než jsou nabízeny k prodeji, projdou důkladnou kontrolou. Veškeré opotřebované a nefunkční součástky jsou nahrazené, takže pak tyto iPhony slouží svým novým majitelům po dlouhou dobu. Maximálně se musíte smířit se slabší baterií, potažmo jinými drobnými nedostatky. Na druhou stranu však lze využít záruční lhůtu, takže se telefon dá do určité doby vyměnit za jiný, pokud dojde k jeho poškození.