Jak správně vybrat mikrovlnou troubu?

Mikrovlnná trouba

Přemýšlíte o tom, že si koupíte novou mikrovlnou troubu? Přinášíme pár informací a rad ohledně mikrovlnné trouby které vám pomohou v rozhodování při nákupu. Další inspiraci je možné najít ve srovnávacích testech mikrovlnných trub.

Umístění mikrovlnné trouby
Na výběr máte buď volně stojící mikrovlnou troubu a nebo vestavěnou v kuchyňské lince. Nezapomeňte nechat prostor okolo trouby alespoň 10 cm.

Otevírání mikrovlnné trouby
Na výběr jsou dvě možnosti. Buď vertikální a nebo horizontální. Jednoduše řečeno, buď se otevírají dvířka do strany a nebo dolů.

Velikost a výkon zařízení
Je důležité si rozmyslet, kolik osob bude mikrovlnou troubu používat a k jakým účelům. Jestli pouze pro ohřev jídla nebo i s pokročilými funkcemi jako například grilování či horký vzduch. Podle toho se vybírá velikost trouby a i její výkon.

Velikost nádobí
Důležité je koupit troubu podle její velikosti, aby se vám tam vešly talíře které máte doma. Jinak budete muset kupovat i novou sadu nádobí pokud se tam nevejdou.

Výkon a příkon
Výkon ovlivňuje rychlost a intenzitu mikrovlnky. Čím více wattů má mikrovlnná trouba, tím rychleji a efektivněji bude jídlo ohřáté. Samozřejmě bude mít na druhou stranu vyšší spotřebu energie.

Ovládání trouby
Na výběr je buď kolečkové tlačítkové ovládání, nebo dotykový displej. Dotykový je jednoduší na údržbu.