Jak si najít práci? Pomůže rekvalifikace

Nezaměstnanost v ČR byla v posledních letech nízká, covid ovšem trochu zamíchal kartami. Zavřené restaurace a další služby spoustu lidí připravily o práci. Někteří zůstali doma, jiné tato nepřízeň osudu naopak nakopla a dnes už jsou spokojení v nové práci. Vydejte se stejnou cestou!

Nikdy není pozdě změnit své povolání Dobrá zpráva je, že v dospělosti už nemusíte znovu usedat do školních lavic, postačí vám rekvalifikace. Kurz, který trvá zpravidla tři až čtyři měsíce, vás skutečně připraví na práci v úplně jiném oboru.

Kolik času a peněz takový rekvalifikační kurz stojí?

Rekvalifikační kurzy probíhají typicky o víkendech, případně v pátek. Jedná se většinou jen o jeden den v týdnu po dobu cca třech měsíců. Není to zase tolik času, ovšem pokud ke kurzu přistoupíte zodpovědně, je skutečně možné se za tuto krátkou chvíli připravit na výkon nového povolání.

Rovněž po finanční stránce jde o dostupnou záležitost. Typický rekvalifikační kurz Praha stojí něco málo přes deset tisíc korun, a pokud jste vedení v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, úřad vám ho dokonce může proplatit.

O jaké rekvalifikační kurzy je největší zájem?

Rekvalifikační kurzy jsou vypisovány obvykle i podle toho, po jakých pozicích je na trhu poptávka. Mezi oblíbené rekvalifikační kurzy v Praze patří například kurzy personalistiky, online marketingu, účetnictví apod. Toto jsou profese, jež budou potřeba skutečně vždycky. Naopak nyní není příliš velký zájem o rekvalifikace z oborů kadeřnictví, manikúry atd. V budoucnu se to ale může změnit.

Podle čeho si vybrat rekvalifikační kurz?

Podle možností uplatnění, toho, co vás baví, a také kvality školicího střediska. Po absolvování dobrého kurzu získáte osvědčení od MŠMT. Na jeho základě pak můžete dokonce zažádat o živnostenský list, jestliže chcete například nabízet účetnictví sami na sebe.