Co vám pomůže chránit se před podvodníky s hazardními hrami online?

Stále větší zapojení diváků do různých her, včetně online ceska casina, upozornilo na rizika online hraní, protože podvodníci se snaží využívat nové metody podvodu. Protože mnoho online her obsahuje herní měnu, nákupy ve hře a skutečnou měnu (uloženou v peněženkách), jsou tyto peníze cílem podvodníků.

Tipy pro zvýšení bezpečnosti

  1. Pro nákupy ve hře používejte pouze oficiální webové stránky.
  2. Neodpovídejte na e-maily nebo žádosti o přímé zprávy, které vás žádají o bankovní, finanční nebo osobní údaje. I když to vypadá jako herní platforma: legitimní společnosti nepožadují údaje prostřednictvím zpráv.
  3. Přihlašovací údaje nesdílejte s přáteli.
  4. Pro přihlášení používejte silné heslo. Silné heslo je heslo, které je obtížné uhodnout a které se skládá z kombinace velkých a malých písmen, čísel a symbolů. Nepoužívejte stejné heslo pro několik účtů. V tomto případě můžete použít generátor hesel.
  5. Používejte dvoufaktorové ověřování . To znamená, že vy (a kdokoli jiný, kdo se snaží získat přístup k vašemu účtu) budete k přihlášení potřebovat dva identifikační údaje – obvykle heslo a telefonní číslo.
  6. Nikdy neklikejte na podezřelé odkazy, které vás žádají o potvrzení hesla. Místo toho odstraňte všechny e-maily, které vás žádají o aktualizaci přihlašovacích údajů.
  7. Vyhněte se používání debetních karet při nákupech v casino czk no deposit bonus a jiných hrách online. Kreditní karty totiž obvykle nabízejí lepší zabezpečení.  

Jak to může podvodníkům projít?

Uvedená nebezpečí a způsoby ochrany nejsou v žádném případě úplným výčtem.

Kyberšikana

Ke kyberšikaně dochází, když je dítě, mladý člověk nebo dospělý ponižován, šikanován nebo manipulován podvodníky. Může se objevit v online chatech ve hrách pro více hráčů (prostřednictvím připojených zařízení, jako je Xbox Live a další).

 

Malware

Někdy jsou uživatelé vyzváni ke stažení softwarového doplňku pro určitou hru. Poté mohou být přesměrováni na jiné stránky, kde může být spuštěn malware, který poškodí bezpečnost a soukromí zařízení uživatele.

Obavy o ochranu soukromí

Složením dat z her a dalších zdrojů mohou hackeři získat přístup k dalším existujícím účtům, například na sociálních sítích, nebo vytvořit nové účty – dokonce celé digitální identity – vaším jménem.

Skryté provize

Některé online hry využívají model “freemium”, což znamená, že vám poskytují určitý obsah zdarma. Za všechny funkce a přístup do hry je však nutné zaplatit. V některých případech tyto hry vyžadují, aby si uživatelé ke svému hernímu profilu připojili kreditní kartu, která se jim automaticky strhne při každém nákupu nových položek nebo služeb.

Co vám pomůže zůstat v bezpečí

Jedním ze způsobů, jak zůstat v bezpečí, je používat VPN. VPN je zkratka pro “virtuální privátní síť” a zajišťuje soukromí vašeho osobního připojení k internetu.

VPN se snadno nastavují, jejich používání nevyžaduje mnoho konfigurace a mezi jejich výhody patří.

K dispozici jsou klienti VPN pro Mac, Android, PC a Apple iOS.

Online hraní: jak zajistit bezpečnost dětí

Zvažte nastavení rodičovské kontroly. Bez ohledu na to, jaké zařízení používají, bude k dispozici nastavení, které umožní určit, jak budou komunikovat s ostatními hráči, například zda budou komunikovat pouze se stávajícími přáteli.

Pomocí stejné rodičovské kontroly můžete také nastavit omezení doby, po kterou mohou hrát. Než si dítě začne hrát, je vhodné tato nastavení prozkoumat. Povzbuzujte dítě, aby si mezi hrami dělalo pravidelné přestávky. Zkontrolujte obsah hry. Většina her je věkově omezena na základě jejich tématu. Hry s násilným nebo sexuálním obsahem budou mít vyšší rating.

 

Závěr

V online hrách a na internetu obecně musíte být ostražití, jinak vám podvodníci tak či onak ublíží. K ochraně můžete vždy použít nějaký software, ale spoléhat byste se měli hlavně sami na sebe.