Čím si mýt ruce? Teplá voda mnohdy úplně postačí

Každý den si myjeme ruce. Pro naši pokožku je proto nezbytné, abychom si je myli jen kvalitními prostředky. Jaké si ale vybrat?

Mytí rukou je velice důležité. A to nejen z estetických, ale také hygienických důvodů. Obzlášť na podzim, kdy po okolí poletuje celá řada nebezpečných virů, které mohou jednoduše oslabit váš organismus.

Čím si mýt ruce?

Čím byste si ale měli mýt vaše ruce? Možností je hned několik. Jednou z nejlepších možností je hygienický gel na ruce. Ten je totiž tekutý a dobře se s ním pracuje. Navíc nabízí celou řadu benefitů v podobě efektivního ničení bakterií a čištění vaší pokožky. I hygienický gel na ruce ale můžete pořídit ve více variantách. Proto si dávejte pozor na to, jaký gel vlastně kupujete.

V posledních letech je velice populární především hygienický gel na ruce s antibakteriálními účinky. Ten, jak už samotný název napovídá, vám pomůže důkladně umýt ruce a zabít veškeré bakterie a viry, které se na vaší pokožce usadily. To se opravdu hodí. Obzvlášť v porovnání s klasickými mýdly, které fungují především na bázi odplavování nečistot než na jejich přímém ničení.

A co dezinfekce?

Ať už si vyberete jakoukoliv možnost, s ničím byste to rozhodně neměli přehánět. Jestliže si budete umývat ruce častěji, než je zdrávo, zbytečně tak připravíte pokožku o svoji přirozenou ochranu. Kvůli tomu bude pro bakterie a viry výrazně jednodušší proniknout do vašeho organismu a nadělat tam pořádnou neplechu. Proto si čas od času myjte ruce jen čistou, teplou vodou. Ale ne příliš horkou. Ta totiž pokožce také příliš nesvědčí.

Jestliže ale chcete mít jistotu, že budou vaše ruce dokonale čisté, budete potřebovat kvalitní čistící prostředky. Kde je ale získat? Podívejte se na eshop Prostredkycistici.cz. Naleznete tu celou řadu hygienických gelů, mýdel i dezinfekcí, s jejichž pomocí si ruce umyjete snadno a efektivně. Na eshopu navíc pravidelně probíhají slevy a výprodeje, díky nimž můžete ušetřit spoustu peněz.