5 nejšpinavějších míst u vás doma

Špína klávesnice

V každém bytě nebo domě najdeme spoustu různých mikroorganismů a bakterií. Dneska se podíváme na pět nejšpinavějších míst doma.

Záchodové prkénko. Jak by asi každý z nás předpokládal, na záchodovém prkénku najdeme velké množství bakterií. Můžeme tomu předcházet pravidelným otíráním hadrem s dezinfekcí.

Mobilní telefon. Na mobilní telefon v podstatě saháme po celý den a když si ho pak přiložíme k uchu, máme bakterie hned na tváři.

Klávesnice počítače. Nejvíce špinavou klávesnici mají ti, kteří u počítače pořád něco jí nebo zobou. Drobky spadnou mezi jednotlivé klávesy a tam se množí mikroorganismy.

Kliky u dveří. Klika u dveří je věc na kterou sáhneme ihned po příchodu z venku i když máme špinavé ruce například z madla z autobusu na které sahalo už tisíce lidí před námi. Venku platíme penězi a po příchodu k bytu jako první sáhneme na kliku.

Houbička na nádobí v kuchyni. Kuchyňská houbička s kterou myjeme nádobí obsahuje úplně nejvíce bakterií a mikroorganismů v celé domácnosti. Proto by se měla pravidelně měnit za novou. Může obsahovat dokonce i salmonelózu nebo listerii.